Fokozott hőszigetelés
Üvegszerkezetek hőszigetelésének fokozása :Low-E bevonatos üvegek, Argon gáztöltés, háromrétegű üvegszerkezetek.
Hőszigetelő üveg alatt olyan szerkezetet értünk, ahol két vagy több üveglapot távtartó választ el egymástól úgy, hogy a lapok között légrés alakul ki, és mindezt peremtömítés alakítja egy egységgé. A röviden „hőszig“-nek nevezett üveg a leghatékonyabb módja az ablakon történő hőátbocsátás csökkentésének.
A szigetelő üveg legfontosabb jellemzője az ún. hőátbocsátási tényező " Ug "-érték : Az üvegszerkezeten keresztül a belső és külső levegőhőmérséklet közötti különbség következtében létrejövő energiaveszteség mértéke. Megmutatja, hogy egységnyi felületen 1 K hőmérsékletkülönbség hatására mekkora hőmennyiség áramlik át. Mértékegysége W/m2K . MInél alacsonyabb az Ug-érték, annál jobb az üveg hőszigetelő képessége.
A höszigetelő üveg szerkezeti felépítése :
A hatékonyabb energiamegtakarítás érdekében a korábban alkalmazott „normál“ float–float üvegek párosításával szemben mára a Float-Low-e ( lágyfém-bevonatos) üveg-kombináció alkalmazása vált a legelterjedtebbé, tovább csökkentve ezzel a hőszigetelő üveg hőátbocsátási tényezőjét.
A hőszigetelő üvegek funkciójukat tekintve az alábbi kategóriákba sorolhatók :
Funkció szerinti csoportosítás esetén azonban fontos megjegyezni, hogy a fenti üvegek viszonylag széles körben kombinálhatóak.
Üvegszerkezetek hőszigetelésének fokozása :Low-E bevonatos üvegek, Argon gáztöltés, háromrétegű üvegszerkezetek.
Hőszigetelő üvegek biztonsági funkciókkal :Edzett, ragasztott-biztonsági (laminált) üvegek.
Épületek zajvédelme, az üveg hangszigetelő képességének fokozásával .
A lehető legnagyobb mértékű fényáteresztés mellett a naphő épületen kívül tartása : Anyagában színezett,...